Informacje
- 11 maja 2026
- wyświetleń: 522
Zatrzymany za prędkość, a wyszło coś dużo poważniejszego. 27-latek trafił do więzienia
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali w ubiegłym tygodniu do kontroli kierowcę samochodu marki Dacia, który poruszał się z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. Początkowo była to standardowa interwencja drogowa, jednak dalsze ustalenia ujawniły znacznie poważniejszy problem.
Podczas sprawdzania danych kierującego w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że 27-letni mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Oznacza to, że nie miał on prawa wsiadać za kierownicę.
Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jego sprawa została rozpatrzona w trybie przyspieszonym przez sąd.
Sąd uznał 27-latka za winnego i wymierzył mu karę trzech miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo zobowiązał go do zapłaty 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Nałożono także kolejny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, tym razem na okres trzech lat.
ZOBACZ TAKŻE
Weekend bez rozsądku na drogach. Promile, narkotyki i zakazy, które nie zatrzymały kierowców
Naćpany i na zakazie zatrzymany w Bielsku-Białej. 29-latek prowadził Skodę pod wpływem amfetaminy
Gorący tematRutynowa kontrola, nieoczekiwany finał: kierowca z zakazem i poszukiwany pasażer
Miganie światłami może słono kosztować. Czy „uprzejmość” kierowców to wykroczenie?
Od dziś drift samochodem oraz jazda na jednym kole motocyklem skutkuje odebraniem uprawnień
„Łapki na kierownicę”. Policja apeluje o koncentrację za kierownicą
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









