Informacje

  • 11 maja 2026
  • wyświetleń: 522

Zatrzymany za prędkość, a wyszło coś dużo poważniejszego. 27-latek trafił do więzienia

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali w ubiegłym tygodniu do kontroli kierowcę samochodu marki Dacia, który poruszał się z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. Początkowo była to standardowa interwencja drogowa, jednak dalsze ustalenia ujawniły znacznie poważniejszy problem.

aresztowany, kajdanki, pobicie


Podczas sprawdzania danych kierującego w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że 27-letni mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Oznacza to, że nie miał on prawa wsiadać za kierownicę.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jego sprawa została rozpatrzona w trybie przyspieszonym przez sąd.

Sąd uznał 27-latka za winnego i wymierzył mu karę trzech miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo zobowiązał go do zapłaty 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Nałożono także kolejny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, tym razem na okres trzech lat.

Zac / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.